Mycie modułów fotowoltaicznych

Mycie modułów fotowoltaicznych

Mycie modułów fotowoltaicznych Krosno i okolice

Instalacja fotowoltaiczna – jak każda inna –  będzie pod wpływem czynników atmosferycznych ulegać ciągłemu zabrudzeniu, przez co naturalnym sposobem przyczyni się do spadku wydajności modułów fotowoltaicznych. Typowym odruchem każdego użytkownika instalacji powinno być jej regularne mycie.

Brak cyklicznego czyszczenia całej instalacji 1–2 razy w roku ma istotny wpływ na zmniejszenie się produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej. Zarówno małe punktowe zabrudzenia (drobne cząstki takie jak spaliny, pył pochodzący z pól, zwłaszcza podczas zbiorów, piasek), jak i różnego rodzaju plamy (ptasie odchody, mech) w dużym stopniu przekładają się na zmniejszoną produkcję energii. Duże zabrudzenie różnego rodzaju plamami z uwagi na rozmiary może ograniczać lub całkowicie wyeliminować z pracy część modułu PV.

Operatorzy elektrowni słonecznych oczekują najwyższej wydajności od swojej inwestycji. Nie ma zatem prostszego sposobu, aby policzyć zyski i straty w sposób łatwy i szybki. Wystarczy sprawdzić przed i po czyszczeniu.

   Usługę mycia modułów fotowoltaicznych wykonujemy na terenie całego kraju!   

 

 

 


 

 

 

Oferowana przez nas usługa czyszczenia modułów fotowoltaicznych charakteryzuje się nie tylko wysoką wydajnością mycia, ale również długim okresem konserwacji czystości.

Czyszczenie fotowoltaiki

Z mocą wody zdemineralizowanej

Nasze urządzenia wykorzystują wypróbowaną i przetestowaną technologię czyszczenia wody QLEEN. Polega ona na filtrowaniu wody bieżącej przez żywicę, aż do kompletnej jej demineralizacji. Inaczej mówiąc do mycia modułów fotowoltaicznych należy stosować wyłącznie miękką wodę o niskim stężeniu minerałów i – o ile to nie jest konieczne – nie należy stosować detergentów. Mycie modułów PV twardą wodą może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, gdyż będzie powodować powstawanie smug, które ograniczą światło przepuszczalność.

Dzięki wykorzystanej odpowiedniej technologii i zastosowaniu filtrowania wody przez żywicę aż do kompletnej jej demineralizacji, możliwe jest skuteczne mycie bez użycia specjalistycznej chemii.

Zalety oferowanej usługi

  • Zwiększona wydajność dzięki wodzie zdemineralizowanej,

  • „długie ramiona” pozwalają nam na pracę do 21 metrów wzwyż, w zależności od wysokości okapu oraz osiągalnego obszaru eksploatacji,

  • Najnowszy, innowacyjny trend – ELEKTRYCZNIE STEROWANA SZCZOTKA – która zapewnia dużą moc czyszczenia dzięki obrotom oraz własnemu ciężarowi.

 

  • Perfekcyjnie czyścimy tak delikatne powierzchnie jak moduły fotowoltaiczne, panele słoneczne, ale również szkło, metal, kamień itp.

  • Nasz system jest delikatny dla powierzchni paneli słonecznych, co pozwala zachowywać ich walory.

  • Działamy w sposób przyjazny środowisku, nie używamy chemicznych środków czyszczących.

Cena oferowanej usługi uzależniona jest od dostępności powierzchni myjącej, stopnia zabrudzenia oraz twardości wody.

Celem poznania indywidualnej oferty zachęcam do bezpośredniego kontaktu.

 

 

Zadzwoń: 733 609 608